نکات مفید کنکوری برای دانش‌آموزان از دیدگاه طب سنتی

نکات مفید کنکوری برای دانش‌آموزان از دیدگاه طب سنتی
یک متخصص طب سنتی نکات مفید کنکوری برای دانش‌آموزان را از دیدگاه طب سنتی تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, ناصر رضایی‌پور درباره تدابیر دوران کنکور اظهار داشت: با رسیدن به فصل آزمون‌ها، یکی از دغدغه‌های فراگیران و خانواده‌های آنها، تقویت حافظه و افزایش تمرکز و قدرت یادگیری برای موفقیت بیشتر است.

به‌گفته وی خواب خوب باید حدود ساعت ۹ شب تا ۴ صبح باشد تا موجب رفع خستگی‌های جسمی و روحی و افزایش قدرت حافظه و تمرکز شود. با انتقال مطالعه شبانه به مطالعه سحرگاهی، تأثیر شگرف آن را در میزان یادگیری و تمرکز و همچنین شادابی و توان جسمی و روحی خواهند دید.

این متخصص طب سنتی افزود: باید بین وعده شام و خواب افراد، دست‌کم ۲ تا ۳ ساعت فاصله باشد تا موجب نفخ و ورم معده، ایجاد رؤیاهای ترسناک، کاهش تمرکز و ایجاد کسالت و خستگی در روز بعد نشود.

وی ادامه داد: بی‌خوابی‌های درازمدت باعث خشکی مزاج مغز، اختلال خواب، رؤیاهای ترسناک، کاهش حافظه و حتی مشکلات روحی و روانی جدی، اختلال گوارش، ضعف و بی‌حالی، کاهش انرژی و تمرکز، تیرگی رنگ پوست و… می‌شود.

توصیه‌های مهم برای کاهش اضطراب, افزایش تمرکز در زمان مطالعه و بهبود کیفیت خواب

رضایی‌پور بیان داشت: پرهیز از خوردنی‌های سودازا و غلیظ‌کننده‌های خون مانند گوشت گاو و گوساله، سوسیس و کالباس، عدس، بادنجان، قارچ، کنسروها و کمپوت‌ها، غذاهای خمیری و لزج مانند ماکارونی و لازانیا و پنیر پیتزا، غذاهای مانده و نان‌های بیات، خوردنی‌های خیلی‌ترش یا خیلی‌شور و همچنین پرهیز از خوردنی‌های محرک چون ادویه تند، انواع سس‌های قرمز و سفید و… باید کرد.

این متخصص طب سنتی افزود: پرهیز از حبوبات و غذاهای حاوی آنها، به‌خاطر ایجاد نفخ گوارشی و اختلال در تمرکز, مصرف دو عدد خرما همراه هر وعده صبحانه, خوردن یک برش متوسط خربزه ۲۰ دقیقه پس از وعده‌های ناهار و شام, خوردن یک خوشه متوسط انگور شیرین، ۴۵ دقیقه پس از وعده‌های صبحانه، ناهار و شام, گنجاندن شیر باکیفیت همراه کمی عسل در رژیم غذایی روزانه برای کاهش اضطراب, افزایش تمرکز در زمان مطالعه و بهبود کیفیت خواب مفید است.

نویسنده مطلب: مدیر سایت

پاسخ دهید

نشانی پست‌الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.